>

20 Oca, 2018

Perinatoloji nelere bakar son çıkan testler nelerdir?

Perinatoloji nelere bakar?

Hastanelerde bulunan perinatoloji bölümlerinde uygulanan testler pek çok insanın yardımına koşuyor. Bugün başvuracağınız her hastane aynı testleri size temin ederek teşhis ve tedavi konusunda yardımcı olmaya çalışacaktır.

Perinatoloji nelere bakar

Perinatoloji nelere bakar

Riskli gebelik kriterleri ve testleri nelerdir?

  • Amniyosentez 16-20 haftalık hamilelerde uygulanır. Bebeğin eşinden alınacak küçük bir hücre örneği ile sık karşılaşılan rahatsızlıkları öğrenebilirsiniz. Amniyosentez testinin düşük oranı 200’de 1’dir. 
  • Koryon villus biyopsisi: Hamileliğin 11. haftasından itibaren uygulanan testlerde  2 hafta ile 3 hafta arasında sonuç alabilir, tedavinize yön verebilirsiniz:
  • Doppler ultrasonografi; Yaptıracağınız işlem ile bebeğim tüm gelişimsel dönemlerini, plasenta ve beslenme akışını görebilirsiniz.
  • Dörtlü test
  • Erken doğum taraması

Hamilelikte yapılan testler nelerdir?

 

[Toplam:2    Ortalama:2/5]

surupnet

Sınıf öğretmeni ve özel eğitim uzmanı olan surupnet, 2012 Konya Selçuk mezunu olup evli ve bir çocuk babasıdır. Surupnet projesini kendi tasarım ve seo bilgisiyle harekete geçirmiş olup web dünyasında bilgilerini paylaşmakta, derleme içerikler oluşturarak insanlığa fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

Bunları seveceksin...

1 Response

  1. Nalan dedi ki:

    Amniyosentez testi yaptırdık. Sonuçları önümüzdeki hafta alacağız. Çok korkuyorum birşey çıkacak diye. Allahım yardım et.

Bir Cevap Yazın