İçeriğe geç

Otizmde Derinlemesine Oyunla Tedavi PDF e-kitap incelemesi

Özgür yayınları tarafından 2017 de ilk basımı yayınlanan Otizmde Derinlemesine Oyunla Tedavi Stanley Greenspan, Serena Wieder tarafından yazılmış olup Türkçe’ye Müjde Işık Koç tarafından çevrilmiştir.  584 sayfadan oluşan pdf kitap; pek çok özel eğitim uzmanından övgüler almış ve almaya devam etmektedir.

Otizmde Derinlemesine Oyunla Tedavi PDF indir!

otizmde derinlemesine oyunla tedavi pdf
otizmde derinlemesine oyunla tedavi pdf

Çocukluk döneminden okul yılları ve yetişkinliğe uzanan dönemde Asperger sendromunu ve otizmin tüm türlerini içermektedir. Çocukların ilişki kurmasına, iletişime geçmesine ve düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olan oyun tedavisi yaklaşımı nasıl kullanılır?

Yukarıda okuduğunuz metin Otizmde Derinlemesine Oyunla Tedavi PDF kitabının ön kapağından alıntı. Ön kapaktan da anlaşılabileceği üzere kitabın ana teması otizmli bireyler için oyun yaklaşımları ile onlara sosyal ve zihinsel beceriler kazandırmak.

Otizmde Derinlemesine Oyunla Tedavi incelemeleri;

Otizmde Derinlemesine Oyunla Tedavi kitabı ile ilgili bazı uzmanlar tarafından yazılan incelemeler şunlardır;

Harvard Tıp Fakültesi Pediatri Uzmanı Prof. Dr. T. Berry Brazelton; ‘’ Bu kitap, çocukları için endişelenen ebeveynler, kendilerine danışılan uzmanlar ve otizme sahip bir çocuğa yardımcı olmaya çabalayan ekipler (aile ve uzmanlar) için olduğu kadar bu ürküten rahatsızlıkla ilgili çığır açan bir yenilik bekleyen herkes için son derece değerli bir kaynak. Oyun terapisi ve DIR programları heyecan verici yeniliklerle dolu ve son derece etkili.’’

Resimlerle Düşünme kitabının yazarı Temple Grandin; ‘’Bu kitapta Dr. Greenspan, ebeveynler ve öğretmenlerin otizme sahip bir çocukla iletişim kurarken kullanabileceği pek çok kullanışlı yöntem sunuyor.’’

Böylesine değerli bir kitap için pdf linki veremiyoruz. DR üzerinden 40 TL’ye satın alabilirsiniz. Teşekkürler

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
Tarih:PDF kitaplar

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın