İçeriğe geç

PDF felsefe e kitapları indir

Yunanca philosophía olan felsefe kelimenin kökeni philo ve sophia kelimelerinin birleşiminden gelir. Philo Sevgi Sophia ise Bilgelik anlamındadır. Antik Yunanistan’da hayati ihtiyaçlarını gidermiş olan insanlar, düşünmeye hayal kurmaya başladılar. Filozof olan kişiler hep kalıcı olanı arama sorgulama amacını gütmüş, bunu akademik bir birikim haline getirmiştir.


Felsefe kelimesi günümüz güncel sözlüğünde; 1. Varlık, evren, insan ve bilgiyle ilgili düşüncelerin bütünü. 2. Bir bilimin ya da bilgi alanının temelini oluşturan ilkeler bütünü 3. Evreni, dünyayı, yaşamı yorumlama biçimi, dünya görüşü, ideoloji. gibi en çok bilinen anlamları yer alır.

Platon: “Felsefe merakla başlar” der. Ona göre felsefe: insanı doğadan ayıran ve kendi doğasını oluşturmasına fırsat veren “doyumsuz merak” anlayışıdır. Felsefe merakla başlamıştır, merakın farklı şekilleri olarak yaşamını sürdürmüştür. Felsefe şahsi olandansa evrensel olanı, olayların görünmeyen taraflarını, işin aslını; günlük olandansa genele ilişkin olanı merak eder. Merakı merak etmektir, ya da düşünmeyi düşünmektir denilebilir.

En Çok Okunan 20 PDF Felsefe kitapları 

PDF Denemeler Michel De Montaigne e kitap indir
 
PDF Sofie’nin Dünyası Jostein Gaarder e kitap indir
 
PDF Franz Kafka Dava E kitap indir
 
PDF Grigory Petrov Beyaz Zambaklar Ülkesinde indir
 
PDF Bir Çift Yürek Marlo Morgan e kitap indir
 
PDF Platon Sokrates’in Savunması E Kitap indir
 
PDF Böyle Buyurdu Zerdüşt Friedrich Nietzsche e kitap indir
 
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Tarih:DosyalarMontessori kitapları

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın