İçeriğe geç

Voltran – Misafir Yazarımız Barış İşbilen’in kaleminden!

voltran surupnet
voltran surupnet

Bizim çocukluk yıllarımızın çizgi dizisiydi, o zamanlar tek kanal vardı ve çizgi filmler bizim için çok değerliydi öyle ki her hafta Pazar gününün gelmesini heyecanla beklerdik. Hepimizin kahramanıydı farklı güçleri olan beş ayrı aslanın birleşmesinden oluşan evrenin savunucusu voltran.

Kötü kral Zarkon tüm evreni hakimiyeti altına almak istiyordu. Her bölümde Zarkon’un saldırılarına karşı beş aslan başarı ile savunuyordu ama cadı Hagar’ın büyüsü ile dev bir robot saldırıya katılınca beş aslan güçsüz kalıyordu. Hemen hemen her bölümde aynısı yaşanıyor heyecandan yerimizde duramıyorduk.

Ve işte o an ‘’İç kılıç sistemi hazır!”, “Dainoten bağlantıları açık!”, “İnfra hücreler tamam!”, “Mega iticiler açık”. “Voltran!! Voltran!! Voltran. Duyduğumuz an rahatlıyorduk artık düşman kim olursa olsun evrenin savunucu voltran kazanacaktı.

Birleşince tüm kötülükleri yenebileceğimizi görüyorduk ama işte çizgi filmdi, hayaldi, görüyorduk ama inanamıyorduk.

Artık okul yılları gelmişti okula gitmek güzeldi dersler ise kimi zaman zevkli kimi zaman sıkıcıydı. Artık voltran yoktu gerçekler vardı. Gerçek neydi !

Gerçek ;

Antalya’dan Mardin’e

Diyarbakır’dan Yozgat’a

Denizli’den Trabzon’a

Çanakkale…

Anadolu’da yaşayan türk, kürt, laz, Çerkez, alevi, sünni ‘’ Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.’’ diyor, bir araya geldiğimizde tüm kötülüklere karşı anadolunun  yenilmez olduğunun gerçeğini öğretiyordu.

Ülkemiz emperyalist devletlerin tüm oyunlarına rağmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde bir araya geliyor kuvayı Milliye ruhu ile özgürlüğüne kavuşuyordu.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘’Yurtta sulh cihanda sulh’’ diyerek ülke içinde birlikte olduğumuzda dünyada da karşımızda hiçbir gücün duramayacağını anlatıyordu.

Peki sence şimdi ATATÜRK’ün ilkeleri ışığında bir araya gelme vakti değil mi?

 

[Toplam:9    Ortalama:3.8/5]
Tarih:Köşe Yazıları

2 Yorum

  1. Zühre Çelik Zühre Çelik

    Gönlünüze ve kalbinize sağlık harikasınız

  2. Ali Gülkanat Ali Gülkanat

    Harika bir yazı olmuş Barışcım, emeklerine sağlık…

Bir cevap yazın