İçeriğe geç

5n1k soruları – 2018 1. 2. 3. ve 4. sınıf 5n1k soruları ve cevapları

5n1k açılımı nedir?

5n1k soruları ve cevapları; 5n1k bir gazetecilik terimi olmakla birlikte eğitim camiasında da sıkça kullanılan bir okuma & anlama etkinliğidir. 5n1k açılımında 5N terimi; Ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve 1K ise Kim sorusunun kısaltmasıdır. Bu terim özellikle ilkokul döneminde okuma, okuduğunu anlama etkinlikleri için kullanılır.

İlkokulda 5n1k nasıl yapılır?

5n1k örnek soru ve cevaplarını kullanarak çok kolay bir şekilde okuma & anlama etkinlikleri yapabilirsiniz. 5n1k nedir nasıl yapılır adlı içeriğimizde buna değinmiştik ilgili sayfamızı ziyaret ederek 5n1k kuralı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

5n1k soruları ve cevapları
5n1k soruları örnek metinleri

İlkokul 5n1k soruları ve cevapları

İnternet üzerinden derlediğimiz örnek 5n1k hikaye metinleri ile siz de çocuğunuza kolay bir şekilde 5n1k kuralını uygulayabilir, okuduğunu ne kadar anlamış test edebilirsiniz.

5n1k etkinlikleri 1. Sınıf

1. sınıf 5n1k soruları aracılığıyla okumayı yeni öğrenmiş çocuklarınıza hem keyifli zamanlar yaratabilir, hem de okudukları metinler ile ilgili geri bildirim alabilirsiniz. Google drive klasörümü buraya bırakıyorum. Zamanla 5n1k metinleri güncellenecek ve yeni içerikler eklenecektir.

https://drive.google.com/drive/folders/1os8D1ZE8cbuMGZEtdLcH_iPPpqc6lOzX

2. Sınıf 5n1k cümleleri

İlkokul 2.sınıf örnek 5n1k hikaye metinlerini indirerek çalışabilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=1Bjut0_kTBo7vWDLV3Jx_t26rKSpKTrFU

İlkokul 3. sınıf türkçe okuma anlama çalışmaları

3.Sınıf türkçe 5n1k metinleri ile okuma anlama çalışması yapabilirsiniz. İnternet üzerinden çok fazla kaynak derlemek mümkün. Fakat erişim seçeneği olmayanlar için metin içi çıkarılacak sorularla çalışma yapılabilir.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
Tarih:İlk okuma ve yazma

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın