Skip to main content

Klinefelter sendromlu ünlüler

Klinefelter sendromlu ünlüler başlığı videomuzda bu bilinmeyen hastalığı öne çıkan yönleri ile açıklıyoruz.

Daha önceki 47 XXY tam adıyla klinefelter sendromu nedir? adlı yazımızda klinefelter sendromundan detaylıca bahsetmiş, belirtileri, tedavisi vb konularda detaylı bilgiler vermiştik. Bu videomuzda ise Prof. Dr. Kaan Aydos tarafından yapılmış bir söyleşiyi paylaşarak bu hastalıkla mücadele edenlere ve merak edenlere doğru bir içerik sunmayı düşünüyoruz.

 

Klinefelter sendromlu ünlüler
Klinefelter sendromlu ünlüler

 

Klinefelter sendromu olan ünlüler

Klinefelter sendromu ile mücadele etmiş eden başlıca ünlüler şunlardır; George Washington, Lili Elbe, Véronique Françoise Caroline Renard, Caroline Cossey, Caster Semenya, Tom Cruise. Takdir edersiniz ki bu tarz rahatsızlıkları çokta açıklama taraftarı olmuyor ünlüler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

surupnet

Sınıf öğretmeni ve özel eğitim uzmanı olan surupnet, 2012 Konya Selçuk mezunu olup evli ve bir çocuk babasıdır. Surupnet projesini kendi tasarım ve seo bilgisiyle harekete geçirmiş olup web dünyasında bilgilerini paylaşmakta, derleme içerikler oluşturarak insanlığa fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

One thought to “Klinefelter sendromlu ünlüler”

  1. Klinefelter sendromu maalesef sokakta çok fazla bilinmiyor. Sadece bu hastalıkla mücadele edenlerin farkında olduğu birşey. Fakat son yıllarda ülkemizde görülme sıklığı da aşırı artmış durumda.

Bir Cevap Yazın