İçeriğe geç

Bilsem Sınav Sonuçları 2018

6 Ocak 2018’de MEB hazırladığı takvime uygun olarak başlayan BİLSEM Sınavlarına giren milyonlarca öğrencide maraton başladı.  Bilsem nedir; Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) keşfedilmesi ve okul hayatlarını aksatmadan yeteneklerinin geliştirilmesini hedefleyen bağımsız özel eğitim kurumudur.

Bilsem sınav sonuçları Ocak 2018

2018 eğitim öğretim yılında ilkokul 1, 2 ve 3. sınıfta eğitimlerine devam edip resim ve müzik yetenek alanlarında ve genel olarak  genel zihinsel alanlarda başarılı öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterildi. Bu çocukların akranlarına oranla iddaa edilen yetenek alanında daha ileri derecede olduğunun belirlenmesi için 06 Ocak 2018 de sınav yapıldı.

Grup tarama uygulama sonuçları açıklandıktan sonra ortalamanın üstünde puan alan öğrenciler yetenek alanlarına (genel zihinsel, resim, müzik) göre bireysel değerlendirmeye alınacaktır. Grup tarama uygulamasında belirlenen ortalamayı geçerek yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden yer, tarih ve saat bilgileri belirtilerek randevu verilecektir.

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
Tarih:Eğitim haber

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın