İçeriğe geç

Türkiye’nin en başarılı 25 anne bebek blogu

Anne bebek blogları çocuk gelişimi ve sağlığı başta olmak üzere anne ve bebek dediğimiz zaman akla gelen ilk sıradaki güvenilir kaynaklardır. Tek elden çıkan yazılar, birinci ağızdan ve yaşayarak edinilmiş tecrübeleri içeren anne blogları internet üzerinde güvenilir kaynak arayan herkesin yardımına koşmaya devam ediyor.

Her ne kadar yurtdışı kaynaklı çok güzel bloglar olsa da Türkiye’de kendisinden ve kalitesinden ödün vermeyen anne bebek blogları mevcut. Bu yazımızda anne olduktan sonra hayatı değişen ve kendisinde gördüğü bu değişimi takipçileriyle paylaşmayı şiar edinmiş annelerin bloglarını listeliyoruz. Keyifli incelemeler 😉

en iyi anne bebek blogları
en iyi anne bebek blogları

Başarılı bulduğum ve takip ettiğim anne bebek blogları

 • https://ipekveannesi.com Eda; öncesinde yüksek topuklu ayakkabılarla tam bir plaza kadını. Fakat hayatı 2013’te İpek ile değişiyor. Blogunda “çocuk da yaparım kariyer’de” düsturu ile tecrübelerini genç anne ve adayları ile paylaşıyor. Kendisine İpek ve eşi ile mutlu bir hayat diliyoruz.
 • http://www.ozgekopuz.com/ Başarılı bir avukat daha da önemlisi başarılı bir anne. Mira, Yade ve Asım’ı 22 ay gibi kısa bir süre içerisinde dünyaya getirmiş. Blogunda hamilelikten tutun da modaya kadar kadına dair ne varsa yazıyor. Kendisine eşi ikizleri ve Mira ile mutluluklar diliyoruz.
 • http://www.birannetavsiyesi.com/ Şule iki prenses annesi. 1985 doğumlu Şule tek yumurta ikizi. Aynı zamanda yazılım ve tasarım uzmanı olan Şule iş ve anneliğin yanı sıra hamilelik, bebek ve gezi tecrübelerini yazıyor. Kendisine ve kızlarına selam eder; web tasarım uzmanı olmasından mütevellit yardımlarını esirgemezse seviniriz 🙂
 • http://www.ikicocukluhayat.com  Saadet tamda blogda belirttiği üzere iki çocuk annesi Ada ve Aras. Oldum olası yazmayı sevdim diyen Saadet’in Marka Yayınları‘ndan çıkma “Size Koca Diyebilir Miyim?” adlı bir de kitabı var. Belirttiğimiz gibi yazmayı seviyor ve yazdıklarını da okutmayı başarıyor. Kendisine mutluluklar dileriz.
 • http://www.alimanne.com/ Kendi tabiri ile çok bilmiş blogger. Bir kız annesi (Azra) olan Kandela  Hamilelik, bebek, annelik ve çocuk gelişimi üzerine yazıyor. Takip edilesi 🙂
 • http://momsblognote.com Beril; Kuzey’in annesi. Blogundan bahsederken oğluna ve onun doğumundan itibaren gelişimine tanıklık eden bir miras olduğunu belirtiyor. Haksız da sayılmaz. Pek çok konuda yaşadığı tecrübeyi blogunda paylaşmış.
 • https://evlenmedendogurabilirsin.wordpress.com Zeynep; onu farklı kılan hayata dair düşünceleri. Blogundan da anlaşılabileceği üzere evlenmeden çocuk sahibi olmuş ve bu konudaki tecrübelerini ziyaretçileri ile paylaşıyor. Toplumumuzun ön yargılı olduğu bir konuda kendisini bu kadar açık ifade ettiğinden ötürü kendisini tebrik ediyor; Kendisine 2 bebeği ile mutlu bir yaşam diliyoruz.
 • http://blogcuanne.com Elif; 3 erkek (Deniz, Derin ve Derya’nın annesi.  Yazmaktan aşırı zevk alıyor. Blogunda her telden farklı bir nota çıkarmış, ve yazılarını milyonlarla paylaşıyor. Takip edin derim.
 • http://guncelanne.com Kesinlikle takip edilmesi gereken bloglardan birisi Elif’in blogu. Bir anne olmanın yanında bulunmaz bir nimet; aynı zamanda bir çocuk doktoru. Kendisini tarif ederken; “İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim.” cümlelerini kullanan Elif’i sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

Şimdilik Sık kullanılanlar’dan ekleyeceklerim bu kadar. 25 demiştik. Liste ilerleyen günlerde devam edecek, takipte kalın mutlu kalın.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Tarih:Anne bebek

İlk Yorumu Siz Yapın

  Bir cevap yazın